Opublikowany przez: Joanna P. Redakcja 2017-06-29 12:37:58
Autor zdjęcia/źródło: Dofinansowanie in vitro, onlyyouqj / Freepik
Większość osób borykających się z problemem niepłodności poznała wszelkie dostępne metody na powiększenie rodziny. Jeśli po wielu latach starań o dziecko drogą naturalną pary starają się o zapłodnienie metodą in vitro, mają świadomość, że jest to bardzo droga procedura. Niektóre rodziny wspomagają przyszłych rodziców finansowo, zdarzają się także całkiem często przypadki, gdy para chcąca rozpocząć procedurę in vitro bierze kredyt lub sprzedaje własne mienie, aby móc sfinansować zabieg.
In vitro to pozaustrojowa (poza organizmem kobiety) metoda zapłodnienia polegająca na połączeniu komórki jajowej i plemnika.
Nie jest wcale rzeczą dziwną, że tylko część zainteresowanych par stać na wybór metody in vitro. Cena zabiegu oscyluje bowiem w okolicy 7-10 tys. zł . Tym bardziej nie dziwi, że osoby, które nie są w stanie sfinansować sobie zabiegu liczą na pomoc państwa.
Pamiętaj! Dofinansowanie nie oznacza pełnego sfinansowania zabiegu, pokrywa jego część.
Decyzją obecnego ministra zdrowia Konstantego Radziwiłła w 2016 r. zamknięto program refundacji in vitro wprowadzony w 2013 r przez piastującego wówcaz urząd Premiera Tuska.
Poza stolicą częściowe finansowanie in vitro wprowadziły także inne miasta: w 2011 r. Częstochowa, w 2013 Sosnowiec, a w 2016 Łódź.
Pokaż wszystkie artykuły tego autora
Aleksandra A. 2019.01.23 12:29
Na zachodzie jest to sandard
Nie masz konta? Zaloguj się, aby pisać swoje własne artykuły.